Inductees Alphabetical Listing

Aggers, Jack B Alexander, Joseph W Andy, Reese Bacon, Carrie
Bailey, Marcus Baker, Dennis Ballinger, Dick Baseball Team, 1956
Basketball - Women’s Team, 1978-79 Basketball - Men's Sweet 16 Team, 1986-87 Basketball - Men's Team, 1933 Basketball - NCAA Championship Team, 1943
Basketball Team, 1980-81 Basketball Team, 2007 WNIT National Champion Cowgirl Basketball Team, 1966-67 Men's Bebout, Nick
Birleffi, Lawrence V Blocher, Andrea Everett Bloom, C. Keith Bonger, Elsie Jo
Bradley, Charles "Tub" Brandenburg, Jim Brock, Greg Burnett, Amy
Butler, Ryan Campbell, Dick Capua, Joe Carlin, Paul N
Christopherson, Ryan Clark, Leon Cogdill, Jon Cook, Ken
Corbett, John Crawford, James L Cross, Jesseca Cudaback White, Darcy
Curnow, Dr. Robert Daniel, Glenn "bud" Davis, Josh Dembo, Fennis
Dent, Sean DePoyster, Jerry Devaney, Robert S Dickens, Phil
Dirks, Mike Dodds, Stan Donahue, Mitch Dowler, Joe
Dreher, Dennis Dunn, Charles "Mickey" Durling, Jerry Elliott, Ashley
Engen, Staale English, Mike Eriksson, Becky Simning Ewing, Bill
Ewing, Brandon Fairless, Christine Fantetti, Ken Fleming, Sean
Football - WAC Co-Champion Team, 1976 Football - Skyline Champion Team, 1950 Football - Sugar Bowl Team, 1967 Football Team, 1959
Football Team, 1956 Football Team, 1966 Football Team, 1987 WAC Champion Frude, Jerry
Gabriel, LeRoy Garnett, Bill Garrison, Thomas "Rupe" Gasner, Wes
Gervais, Jason Gowdy, Curt Graham Gray, Brenda Guinta, Vince
Hall, Harry Hallingbye, Stig Hallock, Wiles Hamel, Mike
Hammond, Bob Harris, Marcus Hearn, David Hewgley, C.T.
Hill, Jerry Hoppes, Michele D House, Jim Howe, Quincy Hayden
Howe, Art Huey, Gene Hughes (Scifres), Norma Humphrey, Dr. George Duke
Hunt McDonald, Margie Huson, Jeff Hybertsen, Steinar Jackson, Jean
Jackson, Mike Jacobs, Bob Jacoby, Glenn “Red” Jester, Jerome "Jerry"
Jingling, Robert G Jones, Jr., Walker "Sonny" Kieffer, Dr. David Kiick, James F
Kizzire, Lee Komenich, Milo Kosich, John J Kuczewski, Leonard "Len"
Kvernmo, Geir I Kyle, Aaron LaHood, Mike Lamson, Chuck
Lantz, Dr. Everett D Leckner, Eric C Lee, Brian J Levine, Bill
Lintz, Jordan Mary Maiyo, Wesley Mannon, Kevin Martin, Jay
Mason, Dr. Robert L Mastrogiovanni, Joseph J McCleave, Dave McConnell, Dewey L
Mckinney, Kevin Melander, Ann Miller, Mark S Miller, Don
Miller-Davis, Patricia L Munger, Ronda K Myers, Dave Nels, Larry
Novacek, Jay Nzau, Joseph N Pederson, Selmer Lane Peyton, Mack
Pilch, John Pool, Courtney Stapp Rabold, Pat Radovich, George "Moe"
Ramunno, Joe Rasby, Jessica Fox Ratliff, Theo Ripsam, Jimmi Jo (Martin)
Roach, Paul Robinson, Flynn J Rochelle, Curtis and Marian Rodeo - National Championship Team, 1961
Rodeo Team, 1991 National Champion Sailors, Kenny Sanchez, Ray Sanford Gall, Karen
Schenbeck, Mike Schopp, Duane Scifres, Steve Shea, Mary F
Shelton, Ev Shepperson, Frank Sherman, Dick Simpson, Milward L
Simpson, Senator Alan K Simpson, Peter K Ski Team, 1968 Skiing - National Championship Team, 1985
Skinner, Quentin Slater, Reginald Smith, Shauna Smolinski, Mark
Stetson, Lynn Strannigan, William Matthew “Bill” Sturman, Kenneth R Suder, Steven
Talboom, Edward “Eddie” Terjeson, Chris Loll Thaxton, Galand Toscano, Paul
Usher, Scott Van Heule-Romsa, Kathleen Volleyball -Cowgirl Team, 1989 Walden, Jim
Walsh, Dave Ward Straley, Stacey Washington, Vic Watts, John
Wedel, Cory Weil, Jack Weir, Jim Welniak, Randy
Welsh, Andy Wilkinson, Tom Windis, Tony Winterholler, John
Witte, Willard "Dutch" Wodny, John Wrestling Team, 1959-1960 Wyatt, Clarence Bowden
Yarborough, Ryan Young, Bill Zavecz, Hanna Zowada, Larry