Inductees Alphabetical Listing

Aggers, Jack B Alexander, Joseph W Andy, Reese Bacon, Carrie
Bailey, Marcus Baker, Dennis Ballinger, Dick Baseball Team, 1956
Basketball - Women’s Team, 1978-79 Basketball - Men's Sweet 16 Team, 1986-87 Basketball - Men's Team, 1933 Basketball - NCAA Championship Team, 1943
Basketball Team, 1980-81 Basketball Team, 2007 WNIT National Champion Cowgirl Bebout, Nick Birleffi, Lawrence V
Bloom, C. Keith Bonger, Elsie Jo Bradley, Charles "Tub" Brandenburg, Jim
Brock, Greg Burnett, Amy Butler, Ryan Campbell, Dick
Capua, Joe Carlin, Paul N Christopherson, Ryan Clark, Leon
Cook, Ken Corbett, John Crawford, James L Cross, Jesseca
Cudaback White, Darcy Curnow, Dr. Robert Daniel, Glenn "bud" Davis, Josh
Dembo, Fennis DePoyster, Jerry Devaney, Robert S Dickens, Phil
Dirks, Mike Dodds, Stan Donahue, Mitch Dowler, Joe
Dunn, Charles "Mickey" Durling, Jerry Elliott, Ashley Engen, Staale
English, Mike Eriksson, Becky Simning Ewing, Bill Fairless, Christine
Fantetti, Ken Fleming, Sean Football - WAC Co-Champion Team, 1976 Football - Skyline Champion Team, 1950
Football - Sugar Bowl Team, 1967 Football Team, 1959 Football Team, 1956 Football Team, 1966
Frude, Jerry Gabriel, LeRoy Garnett, Bill Garrison, Thomas "Rupe"
Gervais, Jason Gowdy, Curt Graham Gray, Brenda Guinta, Vince
Hall, Harry Hallingbye, Stig Hamel, Mike Hammond, Bob
Harris, Marcus Hearn, David Hewgley, C.T. Hill, Jerry
Hoppes, Michele D House, Jim Howe, Quincy Hayden Huey, Gene
Hughes (Scifres), Norma Humphrey, Dr. George Duke Hunt McDonald, Margie Huson, Jeff
Hybertsen, Steinar Jackson, Jean Jackson, Mike Jacobs, Bob
Jacoby, Glenn “Red” Jester, Jerome "Jerry" Jingling, Robert G Jones, Jr., Walker "Sonny"
Kieffer, Dr. David Kiick, James F Kizzire, Lee Komenich, Milo
Kosich, John J Kuczewski, Leonard "Len" Kvernmo, Geir I Kyle, Aaron
LaHood, Mike Lamson, Chuck Lantz, Dr. Everett D Leckner, Eric C
Lee, Brian J Levine, Bill Lintz, Jordan Mary Maiyo, Wesley
Mason, Dr. Robert L Mastrogiovanni, Joseph J McCleave, Dave McConnell, Dewey L
Mckinney, Kevin Melander, Ann Miller, Mark S Miller, Don
Miller-Davis, Patricia L Munger, Ronda K Myers, Dave Nels, Larry
Novacek, Jay Nzau, Joseph N Pederson, Selmer Lane Pilch, John
Rabold, Pat Radovich, George "Moe" Ramunno, Joe Ratliff, Theo
Ripsam, Jimmi Jo (Martin) Roach, Paul Robinson, Flynn J Rochelle, Curtis and Marian
Rodeo - National Championship Team, 1961 Rodeo Team, 1991 National Champion Sailors, Kenny Sanchez, Ray
Sanford Gall, Karen Schopp, Duane Scifres, Steve Shea, Mary F
Shelton, Ev Shepperson, Frank Sherman, Dick Simpson, Milward L
Simpson, Senator Alan K Simpson, Peter K Ski Team, 1968 Skiing - National Championship Team, 1985
Skinner, Quentin Slater, Reginald Smith, Shauna Smolinski, Mark
Stetson, Lynn Strannigan, William Matthew “Bill” Sturman, Kenneth R Talboom, Edward “Eddie”
Terjeson, Chris Loll Thaxton, Galand Toscano, Paul Usher, Scott
Van Heule-Romsa, Kathleen Volleyball -Cowgirl Team, 1989 Walden, Jim Walsh, Dave
Ward Straley, Stacey Washington, Vic Watts, John Weil, Jack
Weir, Jim Welniak, Randy Welsh, Andy Windis, Tony
Winterholler, John Witte, Willard "Dutch" Wodny, John Wrestling Team, 1959-1960
Wyatt, Clarence Bowden Yarborough, Ryan Young, Bill Zavecz, Hanna